Koszty budowy

Materiał użyty podczas budowy Sielanki A z 2 spadowym dachem.


Zapewne przed budową domu nie raz zastanawiałeś się ile pójdzie materiału na twój wymarzony kącik, tutaj mniej więcej dowiesz się wszystkiego co jest niezbędne by domek Sielanka mógł cieszyć Twoje oczy. Pomalutku w oparciu o dane które nie wszystkie przetrwały budowę będę mniej więcej chciał pokazać ile to wyszło w moim przypadku. 


Formalności: 

Plan - 1870 
Pozwolenie, adaptacja - 2400zł
Przyłącze elektryczne - 2750zł
Zarząd wodociągów - 180 zł 
Geodeta - 800 zł 
Mapy - ok. 50zł
Przyłącze wodociągowe 

Beczka

Bloczek na fundament - 1600*4,70zł 
Pustak MAX Wienerberger - 3780szt/42 palety
Drut 12 - 1,5 t - 4125zł 
Drut 6 - 800 kg 
Rury na podmuchy do kominów 30zł
Abizol 3*98zł
Dysperbit
Folia kubełkowa - 300zł
Folia pozioma przeciwwilgociowa - 
deski na szalunki - 600zł
stemple 90szt - 4,50zł 
beton na fundament - 
beton na strop - 4,700
strop teriva - 
wkłady do kominów - 
cegły palone - 
klinkier - 
kratki kominowe - 
gwoździe - 
cement - 
sadza - 
wtyki - 
Tuby szalunkowe - 220 zł 
Robocizna, ściany +strop - 18 000 
Kanalizacja wewnętrzna - 400 zł materiały (ok. 300 zł robocizna)

Dach 



9 komentarze:

  1. Moim zdaniem nie warto jest oszczędzać na materiałach budowlanych. Tanie materiały mogą okazać się słabej jakości i po pewnym czasie będą powodować różne awarie. Wtedy nie powinno się dokonywać napraw na własną rękę, lecz zadzwonić po odpowiednich fachowców. Ostatnio np. miałem problem z kanalizacją w swoim domu i bez wahania wezwałem od razu wykwalifikowanych specjalistów https://www.stankan.pl/. Fachowcy dokładnie przeprowadzili analizę stanu rur kanalizacyjnych i wykonali niezbędne prace naprawcze. Sam na pewno bym się tego nie podjął.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ślicznie dziękuję za podsumowanie. Ja, podobnie jak Bogdan, wychodzę z założenia, że dom budowany jest nawet nie na lata, a dla kilku pokoleń, dlatego na materiałach oszczędzać się nie powinno (im lepszej jakości będą materiały, tym lepiej).

    OdpowiedzUsuń
  3. Też zgadzam się z tym, że nie ma co oszczędzać na jakości materiałów. Podstawą są solidne fundamenty. Niekiedy trzeba zastosować fundamenty palowe, a czasem wystarczą tradycyjne. Teraz wiadomo, że materiały idą w górę, ale liczy się cel. Małymi krokami, ale zawsze do przodu :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Koszty budowy domu są bardzo wysokie. Jestem jednak zdania, że solidne materiały to podstawa, dlatego nie warto na nich zanadto oszczędzać. W końcu dom to inwestycja na lata.

    OdpowiedzUsuń
  5. Praca na budowie Opole? Pracuję w STRABAG i jestem bardzo zadowolony z warunków!

    OdpowiedzUsuń
  6. Dawno nie było takiego artykułu. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  7. To prawda same koszty budowy warto jest oszacować, ale ja także na samym początku skupiłem się na jak najlepszym projekcie. Fajnie, że skorzystałem z oferty https://zarzycki-architektura.pl/oferta/ i taki indywidualny projekt uważam za najlepsze rozwiązanie.

    OdpowiedzUsuń
  8. Takie koszty są bardzo uzależnione od wielu czynników i myślę, że te tutaj już nie bardzo są aktualne. Poniekąd korzystając z okazji ja polecam od razu każdemu świetną firmę brukarską https://bruk.warszawa.pl/ i wiem, że z jej usług na pewno dobrze jest skorzystać.

    OdpowiedzUsuń
  9. Jeśli pojawią się jakieś błędy podczas budowy domu to logiczne jest, że koszty się zwiększą. Warto więc uniknąć takich sytuacji - i poprosić o pomoc profesjonalistę, czyli rzeczoznawcę budowlanego. Rzeczoznawca może na przykład przeprowadzić ekspertyzę budowlaną: https://stawiarski.com.pl/ekspertyza-budowlana-poznan/ .

    OdpowiedzUsuń